Innoveren
Veranderkracht
Workshop

AI-ready: van professional tot regio

4 december 2025
13:00 – 17:00 uur
MindLabs Tilburg
Locomotiefboulevard 101
5041SE Tilburg

De wereld van kunstmatige intelligentie ontwikkelt zich razendsnel. Wat betekent dit voor zorgprofessionals, organisaties en onze regio?

Tijdens AI Ready: van professional tot regio nemen we je mee in de kansen, uitdagingen en concrete toepassingen van AI in zorg en welzijn.

Programma

Keynote

Bart Scheerder is als onderzoeker en adviseur verbonden aan het UMCG en richt zich op de toepassing van data en kunstmatige intelligentie in de zorg. Na een korte introductie in de terminologie van AI en vertaling naar zorg en welzijn neemt hij ons mee in de kansen en mogelijkheden van data en technologie. Daarbij komen ook de grenzen en de niet-waargemaakte beloftes aan de orde. Bart vertelt wat het betekent om ‘AI Ready’ te zijn én hoe we ons samen voorbereiden op de zorgvraag van de toekomst. En dat zonder steeds opnieuw het wiel uit te vinden.

Workshops

In interactieve deelsessies ontdek je hoe we als professionals, organisaties én regio AI kunnen inzetten voor betere zorg, slimmer samenwerken en duurzame innovatie.

  • Scenarioanalyse: vooruitdenken over AI in de zorg – Margriet van Gestel, Avans
    AI kan veel betekenen voor de zorg, maar de impact is vaak lastig te voorspellen. Wat gebeurt er als een algoritme goed werkt, of juist niet? Hoe verandert het werk, de samenwerking en de ervaring van patiënten?

  • Aan de slag met AI in mijn werk – Danny Jonker, Fontys 
    Ontdek hoe AI-tools zoals ChatGPT en Copilot jouw dagelijkse werk kunnen ondersteunen – veilig, effectief en afgestemd op verschillende functies in de zorg. 

  • AI-vaardigheden ontwikkelen in de zorgpraktijk – Joep Elemans (STZ) en Roeline de Beaufort (HagaZiekenhuis)
    Hoe bereid je medewerkers voor op het werken met AI binnen de kaders van de Europese AI-wet? Leer van de aanpak, eerste ervaringen en lessen uit de praktijk van HagaZiekenhuis. 

  • Data als fundament voor AI – Jildau Bouwman, TNO
    Ontdek hoe je als organisaties in de regio samen data kunt delen en benutten voor AI, met praktijkvoorbeelden zoals HERACLES en concrete tips voor duurzame samenwerking.

  • Leren met AI zónder jezelf kwijt te raken Leon van Bokhorst (Fontys ICT Lectoraat IxD)
    Mensen zijn verhalenvertellers… AI ook. Ontdek hoe je AI gebruikt als reflectieve partner in leren, in plaats van als “quick fix” om teksten te produceren. Aan de hand van herkenbare voorbeelden uit zorg en onderwijs werken we met eigen casuïstiek: een scholing opzetten of een complexe patiëntsituatie uitwerken.

Deze bijeenkomst is een samenwerking van Care Innovation Center, Anders Werken in de Zorg (Midden- en West-Brabant), Mindlabs, Avans Centre of Expertise Perspectief in Gezondheid, Fontys Centre of Expertise Health, Fontys Centre of Expertise AI for Society en Transvorm.

Onderdeel van

Basisaansluiting

Meer weten?